Zakres usług detektywa

Jaki jest zakres usług detektywa?

Zlecenia, które przyjmuje detektyw

Nierzadko działalność detektywa kojarzy się z rozwiązywaniem spraw rodem z filmów akcji. Oczywiście detektyw przyjmuje zlecenia związane z tropieniem uciekinierów i śledzeniem podejrzanych, jednak do tego nie sprowadza się jego zakres usług. W rzeczywistości z oferty detektywa może skorzystać każdy, niezależnie od tego, jakiej dziedziny życia dotyczy problem.

Problemy rodzinne

Jeśli sprawa rozchodzi się o alimenty, bądź też istnieje podejrzenie zdrady jednego z małżonków, można wtedy zgłosić się po pomoc do prywatnego detektywa. Podejmie on niezbędne działania, które pozwolą ustalić, czy takie podejrzenia są słuszne. W sposób dyskretny zbierze dowody, które obciążają małżonka i mogą być pomocne podczas przeprowadzania sprawy rozwodowej. Z usług detektywa można również skorzystać wtedy, gdy trzeba ustalić ojcostwo. Detektyw może być także pomocny, gdy sytuacja wymaga zweryfikowania pracy niani, czy aby na pewno prawidłowo zajmuje się dzieckiem. Detektyw może także przeprowadzić śledztwo, by dowiedzieć się, gdzie znajdują się biologiczni rodzice, bądź rodzeństwo, które zaginęło.

Detektyw pomocny w biznesie

Przedsiębiorca powinien uwzględnić pomoc detektywa, jeśli stoi on przed sytuacją, która wymaga od niego podjęcia decyzji mogącej zaważyć na dalszym losie firmy. Każdy projekt i współpraca, za którymi stoją duże pieniądze powinny być dokładnie przeanalizowane, by biznesmen wiedział, że kontrahent jest solidny i uczciwy. Detektyw nie tylko sprawdzi, czy dany potencjalny partner biznesowy jest wiarygodny, ale także przeanalizuje jego historię finansową. Z usług detektywa można również skorzystać wtedy, gdy przeprowadza się nabór na stanowiska kierownicze. Z pomocą eksperta zminimalizuje się ryzyko zatrudnienia niewłaściwej osoby. Detektyw dostarczy bowiem dane dotyczące przebiegu dotychczasowego zatrudnienia, wyników zawodowych i stażu.

Sprawy karne

Z usług detektywa można skorzystać także wtedy, gdy chodzi o poszukiwanie lub odzyskanie skradzionego majątku, pojazdu, czy innych cennych przedmiotów. Ekspert szybko wytropi miejsce przechowywania skradzionego mienia, a także namierzy osoby, które je skradły. Detektyw przeprowadza niezależne śledztwo, które nie koliduje z pracą śledczych policji.

Detektyw pomoże znaleźć zaginione osoby

Jeśli dana osoba zniknęła lub zaginęła, warto wówczas zwrócić się o pomoc do detektywa. W ramach swoich kompetencji przeprowadzi śledztwo, by odnaleźć osoby porwane, uprowadzone, bądź ukrywające się przed policją. Detektyw pomoże także znaleźć krewnych z bliższej lub dalszej rodziny.