Kiedy warto skorzystać z pracy detektywa

Policja czy Detektyw? Kiedy warto skorzystać z pracy detektywa

Bywają takie momenty w życiu, kiedy musimy skorzystać z pomocy detektywa lub policji. Nigdy nie są to chwile łatwe, ale bardzo dobrze jest wiedzieć, że nasza sprawa jest w rękach kompetentnego specjalisty. Policja zajmuje się przede wszystkim sprawami karnymi – kradzież, działania interwencyjne, oszustwa, zaginięcia (tu jednak należy pamiętać, że policja zaczyna poszukiwania po 48 godzinach). Detektyw szuka wyjaśnienia niepokojących kwestii. Może pracować na prywatne zlecenie klienta w bardzo różnych sytuacjach jak nieuczciwa konkurencja, zdrada partnera, zaginięcie bliskiej osoby, morderstwo. W dwóch ostatnich istnieje możliwość ścisłej współpracy z policją. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o kompetencjach policyjnych i detektywistycznych?

 

Nieuczciwa konkurencja? Profesjonalny detektyw pogromcą nieetycznych zachowań!

Prowadzisz firmę? Chcesz, aby Twoja marka była szanowana w branży? Cieszyła się zaufaniem klientów? Dziś dobry PR to bez wątpienia podstawa – jakichkolwiek kontaktów biznesowych i handlowych. Niestety, świat biznesu bywa bezlitosny i okrutny. W dobie dostępności towarów i usług wiele firm prowadzi wyścig o zdobycie klienta. Niestety nie zawsze jest to uczciwa gra. Podkładanie min pod konkurencje, budowanie negatywnego wizerunku przedsiębiorstwa w danym regionie czy w Internecie – to tylko niektóre z niechlubnych praktyk. Nieuczciwa konkurencja może nieźle namieszać. Bądź czujny i nie daj się zaskoczyć! Sprawdzony detektyw odnajduje źródło problemów biznesowych. Prowadząc swój biznes warto mieć “pod ręką” stały kontakt z rzetelnym detektywem, który będzie trzymał rękę na pulsie. Może on też działać wewnątrz Twojej korporacji, kiedy masz wątpliwości co do lojalnych zachowań pracowników.

 

 Praca detektywa – od problemów obyczajowych, po sprawy kryminalne…

Zakres działania agencji detektywistycznych jest bardzo szeroki. Od wykrywania działań wspomnianej nieuczciwej  konkurencji, przez romans partnera, aż zawiłe sprawy kryminalne. Tutaj współpraca z agencją może wyglądać bardzo różnie. Często bywa tak, że osoba prywatna sama wynajmuje detektywa w poszukiwaniu bliskiej osoby czy też w znalezieniu cennego dobra materialnego, które zostało okradzione. Detektywi pomagają też policji w poważnych sprawach kryminalnych. Szukaniu sprawcy zbrodni, czy ciała ofiary przestępstwa.

 

Agencja detektywistyczna i policja – kiedy drogi się krzyżują?

Drogi detektywa i policji krzyżują się często przy skomplikowanych sprawach karnych i kryminalnych. Nieco odmienne zasady pracy detektywa sprawiają, że nierzadko dysponuje on materiałami, które mogą być przydatne, a często wręcz kluczowe w śledztwie. Detektyw wkracza też często w momencie, kiedy policja “rozkłada ręce” i np. nie potrafi zlokalizować ciała ofiary, zebrać dowodów zbrodni. Taka współpraca detektywistyczno-policyjna okazuje się bezcenna.

 

Detektyw – prawa i obowiązki

Na koniec musimy wspomnieć o kilku ważnych aspektach, które cechują pracę detektywa:

  • detektywa chroni tajemnica śledztwa – jednak należy pamiętać, że z chwilą odkrycia przestępstwa lub też przypadków łamania prawa skarbowego – musi on niezwłocznie powiadomić organy ścigania,
  • współpracując z policją detektyw musi informować o ruchach jakie wykonał – w przypadku zakończenia lub wstrzymania śledztwa, nie może on sam na własną rękę wszczynać postępowania,
  • detektyw nie może przekazywać informacji związanych z daną sprawą osobom trzecim.

Nasi partnerzy w Niemczech – www.detektei-aplus.de