Jak wykryć podsłuch.

“Jestem podsłuchiwany!”. Jak wykryć podsłuch?

Świat wciąż pędzi do przodu. Dotyczy to różnych aspektów naszego życia, w tym między innymi nowoczesnych technologii. Komercyjny podsłuch dziś niczym praktycznie nie odstaje od produktów używanych przez profesjonalistów  np. przez policję. Czy to jednak znaczy, że jesteśmy wobec urządzeń podsłuchowych bezbronni? Czy nie ma szans, aby taki podsłuch wykryć? Oprócz nie! Wykrycie go może nie należy do najprostszych czynności, ale nie jest niemożliwe. Tutaj warto zaufać ekspertom. Sprawdzony detektyw zlokalizuje podsłuch lub w drugą stronę – lub też podpowie z jakiego warto skorzystać. Dzisiaj przedstawiamy Wam mały wstęp do tego tematu. Mała ściąga i dawka wiedzy teoretycznej.

 

Podsłuch w domu/mieszkaniu – jak go wykryć?

Podsłuch w domu/mieszkaniu musi być bardzo skrupulatnie zainstalowany. Naszą prywatną, domową przestrzeń znamy przecież najlepiej. Dlatego też, już samo zamontowanie takiego urządzenia wiąże się z nie lada wyczynem. Nie znaczy to jednak, że jest to niemożliwe. Wszystko sprowadza się wyłącznie do odpowiedniego wyboru urządzenia podsłuchowego. Tutaj dużą popularnością, jeśli możemy tak to ująć cieszą się pluskwy radiowe, cyfrowe. Wykrywamy je przy pomocy najprostszych wykrywaczy. Mogą ściągać fale radiowe w obrębie około kilometra. Dobrze jest jednak zaopatrzyć się w filtr fałszywych sygnałów. Mówiąc tu o fałszywych sygnałach mamy na myśli przede wszystkim: kuchenki mikrofalowe, roboty kuchenne, tostery – wszystkie urządzenia elektroniczne, które mogą zaburzać przepływanie fal. 

Co z podsłuchem w samochodzie?

Jeśli chodzi o podsłuch w samochodzie, to temat bardziej złożony. Dlaczego? W aucie bowiem może być zainstalowany zwyczajny, tradycyjny podsłuch, ale także oczywiście lokalizator GPS. Umożliwia on bezproblemową lokalizację samochodu. Z tego też, jeśli chcemy wykryć wszystkie elementy szpiegujące w samochodzie powinniśmy skorzystać z wykrywacza wielopasmowego – wykryje on aktywny podsłuch, jak i lokalizator. 

 

jak wykryć podsłuch?Komputer – jak chronić nasze dane?

O szkodliwym, szpiegującym oprogramowaniu na komputerze mówi się nie od dziś. Na szczęście wykrycie programów, które zagrażają bezpieczeństwu naszych danych nie jest trudne. Warto znać podstawowe komendy weryfikujące. Jak sprawdzić czy na naszym komputerze jest program szpiegujący?

  • otwórz panel poleceń, 
  • wpisz komendę „cmd” w menu Start.
  •  w oknie, które widzisz wpisz „netstat –ano”,
  •  sprawdź dostępną listę programów.Zwracaj uwagę na te ze  statusem „ustanowiono”, spisz numer PIDi później szukaj ich w „Menadżerze zadań” w zakładce „szczegóły”.

Dostęp do listy bezpiecznych i niebezpiecznych programów szpiegujących bez kłopotu znajdziemy w sieci. 

Szpiegostwo w pracy? Nieuczciwa konkurencja? Nie bądź bierny!

Niestety, nieuczciwa konkurencja, to znak naszych czasów. Szpiegostwo może być ustalone przez organ zewnętrzny, może być też wynikiem badań współpracowników. Dyktafon, pedrive, długopis? Niestety, podsłuch może być wszędzie. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy bez szans. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w aparaturę z elektro-magnetycznym trybem wyszukiwania. Rzetelny detektyw z pewnością pomoże w takich działaniach. 

Rasumując nie jesteśmy w stanie w pełni profesjonalnie wykryć podsłuchu. Musimy oprzec się o profesjonalistów, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i przeszkolenie, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Więcej informacji na Blogu Detektywitycznym