Statystyki zdrad w Polsce

Zazwyczaj nikt nie planuje zdrady. Mniej lub bardziej świadomie ulega emocjom, które z czasem trudno zatrzymać. Powoduje to szereg komplikacji i niedomówień. Jeszcze do niedawna zdrady były uznawane za domenę mężczyzn. A może kobiety są po prostu bardziej ostrożne i dyskretne? Bez wątpienia do zdrady trzeba dwojga, dlatego one również nie są bez winy. Dane statystyczne w tej dziedzinie mogą cię zaskoczyć. Jakie są najnowsze statystyki zdrad w Polsce, które podaje Centrum Badania Opinii Społecznej?

Kto częściej zdradza?

Ze statystyk wynika, że w romanse najczęściej angażują się osoby w wieku 25-34 lat. W Polsce zdradza lub romansuje około 52% mężczyzn i 33% kobiet. Niekiedy jest to przygoda na jedną noc, w innym przypadku romans może ciągnąć się latami. O niewierności partnera dowiaduje się jedynie 27% zdradzonych. Co ciekawe, 42% polskiego społeczeństwa ma za sobą jakieś doświadczenia związane ze zdradą. Połowa Polaków romansuje z kobietami będącymi w stałych związkach. Natomiast jeśli chodzi o Polki, to co trzecia z nich flirtuje z kimś, kto ma już partnera.

Ciekawość – pierwszy stopień do zdrady

Prawie połowa respondentów (48%) przyznaje, że znają kogoś, kto, będąc w stałym związku, flirtował z kimś innym. Często dzieje się tak ze zwykłej ciekawości, próby podniesienia swojej samooceny lub uniknięcia rutyny w życiu. Mężczyźni kierują się wzrokiem i pociągiem fizycznym. Kobiety często szukają cech, których brakuje im we własnym związku. Większość flirtów zaczyna się w miejscu pracy gdzie często mamy kontakt z płcią przeciwną. W takie romanse dają się uwikłać również kobiety, ponieważ coraz częściej są one niezależne i aktywne zawodowo. 60% flirtów wśród kobiet ma początek w miejscu pracy lub zaczyna się wśród znajomych i przyjaciół.

Alkohol jest też sprzymierzeńcem zdrady. Co piąta osoba zdradza w takich okolicznościach. To, czego nie zrobilibyśmy, mając trzeźwy umysł, pod wpływem alkoholu nie wydaje się niestosowne.

Czy jestem zdradzany?

38% respondentów twierdzi, że osoby pozwalające sobie na drugą relację posuwają się do kontaktów fizycznych. Co dziesiąty ankietowany przyznał się do romansu. Czy ta sytuacja dotyka mnie osobiście? Oczywiście istnieje też zdrada emocjonalna, nie tylko fizyczna. Osoba uwikłana w taki układ zazwyczaj starannie ukrywa swój romans. Są jednak pewne symptomy, na które warto zwrócić uwagę.

Objawy zdrady odpowiada Detektyw

  1. Parter zaczął bardziej niż zwykle zwracać uwagę na swój wygląd i dbać o siebie.
  2. W stosunku do nas staje się oziębły i unika kontaktów fizycznych.
  3. Więcej czasu spędza poza domem, również wieczorami.
  4. Starannie pilnuje swojego telefonu i komputera. Nie pozwala nam go dotknąć, choć do tej pory być może było inaczej.
  5. Jest pobudzony i nerwowy. Zachowuje się podejrzanie.
  6. Wdaje się w kłótnie i nie szuka rozwiązania konfliktu.
  7. Ma nieplanowane wydatki – rachunki z restauracji, hotelu gdzie nie byliśmy razem.

Podejrzenie zdrady – co robić?

Zanim zarzucimy partnerowi zdradę i każemy się wyprowadzić z mieszkania, wyrzucając jego rzeczy przez okno, rozsądniej będzie ustalić fakty i podejść do sprawy na chłodno. Jako osoba potencjalnie poszkodowana możemy mieć tendencje do wyolbrzymiania pewnych symptomów. Nie buduj zamku podejrzeń na jednym słowie! Upewnij się, że masz powody do obaw. Skorzystaj z fachowej pomocy detektywa.

Detektywi z Agencji Temida mają doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Na zlecenie klientów podejmują się obserwacji osób w celu weryfikacji nielojalności małżeńskiej czy partnerskiej. Działając na własną rękę, możesz szybko zostać zauważony, co jedynie sprawi, że partner będzie bardziej ostrożny i dyskretny, a ty nie dowiesz się niczego konkretnego. Musisz mieć dowody w postaci zdjęć.

KONTAKT