Skradziony samochód osobowy Mazda CX5

W minutę ukradli Mazdę CX5. Jest nagroda za pomoc w odnalezieniu.

Do kradzieży doszło przed domem właściciela w nocy z czwartku na piątek (16-17 kwietnia 2020 roku) w Nowogrodźcu. Pojazd miał kolor białej perły, bogate wyposażenie i był na niemieckich tablicach rejestracyjnych, nr VIN JMZKFGW2A00620065. Kamery zarejestrowały całe zdarzenie. Sprawcami są dwaj mężczyźni. Potrzebowali zaledwie minuty, by włamać się do samochodu i odjechać.

Intensywne poszukiwania prowadzi Agencja Detektywistyczna Temida, która ma doświadczenie w odnajdywaniu skradzionych pojazdów. Jak widać na nagraniu, złodzieje użyli metody „na walizkę”, która jak wyjaśnia detektyw Marcin Miklaszewski „polega na użyciu sprzętu, który składa się z dwóch elementów – repeatera i odpalarki lub walizki emitującej kluczyk z auta”. Jak się chronić przed tego typu kradzieżą? Detektyw odpowiada: „Należy chować klucze do sejfu, kasetki, schowków lub pokrowców, które blokują sygnał”.

Przewidziano nagrodę w zamian za pomoc w odnalezieniu sprawców. Uruchomiono system Alert Box umożliwiający wysyłanie anonimowych informacji, które mogą pomóc w sprawie. Osoby, posiadające jakąś wiedzę na ten temat zachęcamy też do kontaktu przez numer alarmowy 884-884–997, lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.