BLOG DETEKTYWISTYCZNY

Mercedes wart fortunę odnaleziony pod Warszawą

Niemiecki Mercedes wart fortunę odnaleziony w kilka godzin pod Warszawą

To była bardzo szybka akcja. W sobotę 22 sierpnia 2020 detektywi z Agencji Temida we współpracy z policją w zaledwie kilka godzin odzyskali wypożyczony ekskluzywny Mercedes-AMG G 63. Wart prawie milion złotych samochód zmierzał w kierunku granicy polsko-litewskiej.

Pojazd zaginął w Niemczech. Został wynajęty z wypożyczalni na rzekomy ślub, który miał się odbyć w Dusseldorfie. Kierowcą okazał się mężczyzna z Kazachstanu posługujący się niemieckim paszportem. Cała akcja była dokładnie zaplanowana. Doświadczony złodziej posługiwał się językiem rosyjskim. Zapewniał, że wszystko z pojazdem jest w porządku, jednak właściciel miał uzasadnione podejrzenia i szybko zgłosił sprawę BKA (Bundeskriminalamt – Federalna Policja Kryminalna Niemiec). Samochód został zatrzymany na trasie S8 w okolicy Wyszkowa. Gdyby pojazd przekroczył granicę, wjechałby na pociąg i został przetransportowany dalej na wschód, co utrudniałoby odnalezienie. Sprawę prowadzi Prokuratura i Policja w Ostrowii Mazowieckiej.

Detektyw Marcin Miklaszewski przyznaje, że do takich akcji lub prób kradzieży dochodzi w wypożyczalniach aut luksusowych niemal każdego dnia. Grupy przestępcze ze wschodu specjalizują się w tego typu oszustwach. Właściciele mogą chronić swoje mienie, korzystając z usług Agencji detektywistycznej Temida. Specjaliści weryfikują dane i potrafią szybko namierzyć złodziei.

Agencja detektywistyczna Temida odnosi duże sukcesy w odzyskiwaniu skradzionych i przywłaszczonych pojazdów. Do jej sukcesów można zaliczyć odnalezienie najdroższego skradzionego samochodu w historii Polski, którym jest Lamborghini Aventador z Dubaju.

W przypadku kradzieży czy przywłaszczenia pojazdu każda godzina, a nawet minuta jest na wagę złota. Wraz z wywiezieniem auta za granicę szanse na odnalezienie sprawcy znacznie maleją. Najlepiej od razu powierzyć sprawy profesjonalistom. Jeśli potrzebujesz pomocy, nie czekaj, natychmiast skontaktuj się z detektywem.