W Polsce rocznie znika ok. 20 000 osób. Ze statystyk wynika, iż większość ludzi odnajduje się w pierwszych 48 godzinach, maksymalnie do tygodnia. Dla tego w kwestii zaginięć tak ważny jest czas i precyzja działania. Szukanie po omacku bez odpowiedniego przygotowania może odsunąć od nas szansę na odnalezienie bliskiej nam osoby. Rodziny ludzi zaginionych zgodnie uważają, że lepiej poznać prawdę, nawet najgorszą niż żyć w wiecznym oczekiwaniu na informację czy też powrót zaginionego. Ból spowodowany zaniknięciem najbliższych złamał nie jednego człowieka, doprowadził do rozpadu małżeństw i wielu innych tragedii życiowych. Jako detektywi na co dzień stykamy się z historiami, niedającymi nadziei, a jednak wiele naszych poszukiwań zakończyło się sukcesem. W poszukiwaniach osób najważniejsze kwestie to: czas, prawidłowy przekaz informacji oraz mówienie prawdy nawet jeśli jest wstydliwa i niewygodna. Dzięki tym kwestią jesteśmy w stanie naszkicować odpowiedni plan działań, który doprowadzi nas do prawdy.
Najczęstsze przypadki zgłaszanych zaginięć okazują się być niewinnymi wybrykami młodych ludzi lub ucieczką pod wpływem natłoku emocji i zbyt dużego obciążenia psychicznego. Kolejne przypadki to utrata pamięci, wypadki czy po prostu „przedłużone imprezy” Wszystkie wymienione powyżej przypadki to z pozoru proste sprawy, jednak proszę się zastanowić, co w sytuacji gdybyśmy w porę nie zareagowali?
Jak należy postępować w przypadku zaginięcia osobny bliskiej? Nie prawdą jest, że Policja podejmie czynności dopiero po 48h od podejrzenia zaginięcia. Wszystko zależy od okoliczności, nie należy się bać ani czekać. Zgłaszamy sprawę na policję, następnie udajemy się do detektywa, który dołoży wszelkich starań aby przyspieszyć poszukiwania, w kolejnym kroku można udać się do fundacji ITAKA, która daje wsparcie oraz prowadzi, swoje działania poszukiwawcze.
Agencja Detektywistyczna Temida podejmuje następujące czynności
Najczęściej zadawane pytania przez klientów to: „Czy wznowienie poszukiwań po wielu latach to dobry pomysł?”, „Czy jesteśmy w stanie wskazać miejsce pobytu, krewnego lub znajomego sprzed lat?”. Przy podjęciu odpowiednich działań oraz użyciu dostępnych nam narzędzi poszukiwawczych , niemożliwe staje się możliwe. Z roku na rok rozwój technologii daje nam coraz szersze pole działania. Rzeczy, które były niemożliwe kilka lat temu dziś mogą być normą w działaniach, dlatego warto rozważyć wszczęcie poszukiwań po latach. Jeśli chodzi zaś o znalezienie dalekich krewnych czy dawnych znajomych np. w celu poinformowania ich o odziedziczonym spadku, bez wątpienia możemy napisać, iż odszukanie ich to tylko kwestia czasu i dostępnych informacji. Należy pamiętać, że tylko licencjonowany detektyw może przetwarzać dane osobowe bez zgody. Nasze działania zawsze są w pełni legalne i dyskretne dla tego zachęcamy do kontaktu. Zaginięcie osób to nie jedyny zakres naszych działań, pozostają jeszcze inne sfery powiązanie, w których warto zwrócić się do detektywa:
Porwania dla okupu to domena lat 90tych, w czasach obecnych to zaledwie ok. dwieście przypadków przez ostanie 15 lat. Gdy dochodzi do porwań ludzie boją się skorzystać z działań Policji w obawie o życie osoby porwanej. Działanie na własną rękę bywa ryzykowne, pod wpływem silnych emocji nasze decyzje bywają nieprzemyślane i porywcze. W tej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z detektywów z agencji TEMIDA ich doświadczenie, dyskrecja i zachowanie zimnej krwi mogą być kluczowe w znalezieniu sprawców i miejsca przetrzymywania porwanego.
To zdecydowanie najrozleglejszy problem dzisiejszych czasów. Konflikty między partnerami, przemoc psychiczna, niezadowolenie z ilości godzin przydzielonych na opiekę nad dziećmi podczas rozwodu czy też chęć zemsty powoduje, że ilość porwań rodzicielskich rośnie z każdym rokiem. Jako detektywi mamy sprawdzone sposoby, aby ustalić miejsce ukrywania rodzice. Działamy na terenie Polski jak również poza jej granicami, dzięki czemu jesteśmy w stanie dotrzeć dalej niż zwykły człowiek w swoich poszukiwaniach.
Agencja detektywistyczna
Skontaktuj się z nami