Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe jak może pomóc nasz prywatny detektyw? Czy dowiedziałeś się, że przysługuje ci spadek? Określenie to często w pierwszej chwili kojarzy się pozytywnie – pojawiają się myśli o dodatkowej gotówce lub wartościowych rzeczach. Tymczasem okazuje się, że sprawy spadkowe bywają problematyczne i budzą wiele emocji. Niekiedy spadkobierca musi zdobyć szczegółowe informacje, które mogą wpłynąć negatywnie na relacje z rodziną. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy detektywa.

Postępowanie w sprawie spadkowej

O tym, kto uzyska posiadane rzeczy zmarłego, decyduje spisany przez niego testament. To jedyna dopuszczalna w Polsce forma rozdysponowania majątku na wypadek śmierci. Jeżeli jednak za życia danej osoby nie powstał taki dokument, następuje dziedziczenie ustawowe, czyli przekazanie dorobku dzieciom, małżonkowi, wnukom i prawnukom. W przypadku osób bezdzietnych posiadane dobra materialne trafiają w ręce współmałżonka, rodziców i rodzeństwa. Testament może mieć następujące formy:

 • Własnoręczny dokument spisany przez spadkodawcę zawierający datę podpisania,
 • testament notarialny, zabezpieczający przed bezpodstawnymi próbami podważenia go przez wydziedziczonego spadkobiercę,
 • testament alograficzny sporządzany przed wójtem gminy lub burmistrzem.

Problemy spadkowe

Niestety mimo jasno określonych reguł dotyczących dziedziczenia spadku bardzo często dochodzi do różnych komplikacji i niedomówień. Spory i konflikty z najbliższą rodziną budzą wiele emocji i bywają bardzo skomplikowane. Niekiedy nie mamy kontaktu z niektórymi krewnymi ani wiedzy na temat miejsca zamieszkania spadkobierców. Poza tym należy pamiętać, że dziedziczy się nie tylko mienie, ale także długi. Kto będzie je spłacał?

Pomoc detektywa w sprawach spadkowych

Doświadczeni detektywi z Agencji Temida sprawdzą, czy przyjęcie spadku w twoim przypadku nie będzie wiązało się z problemami. Mają duże doświadczenie w docieraniu do istotnych w sprawie faktów. Specjaliści ustalą, jaki jest status spadku, ewentualne zobowiązania i wysokość zadłużenia zmarłego członka rodziny. Nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkich informacji samodzielnie. Niektóre dane okazują się niedostępne dla osób prywatnych. Specjalista zbiera niezbędne informacje takie jak rachunki bankowe, wartość posiadanych nieruchomości i pojazdów, a także inne zobowiązania. Niekiedy detektyw może ustalić, że przyjęcie spadku nie będzie dla nas korzystne i w takiej sytuacji lepiej będzie zrzec się prawa do dziedziczenia.

Jakie informacje zbiera detektyw - zakres usług

 • Sprawdza aktualne adresy i miejsca pobytu spadkobierców,
 • Ich dane personalne np. nazwisko (które mogło ulec zmianie),
 • Detektyw ustali, czy spadkobiercy żyją,
 • Sprawdzi pokrewieństwo między spadkodawcą a osobami roszczącymi sobie prawo do spadku,
 • Przeprowadzi wywiad o stanie posiadania danej osoby,
 • Zweryfikuje długi zmarłego,
 • Sprawdzi ukryty majątek.

Masz problem związany ze spadkiem? Zastanawiasz się, czy go przyjąć? Potrzebujesz pomocy profesjonalisty? Skorzystaj z usług Agencji Detektywistycznej Temida.

Kontakt z nami

E-mail

biuro@agencjatemida.pl

Telefon 24h

+48 884 884 997

Biuro Detektywistyczne

ul. Złota 7,00-019 Warszawa

Formularz kontaktowy

   Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

   ADDRESS

   63739 street lorem ipsum City, Country

   PHONE

   +12 (0) 345 678 9

   EMAIL

   info@company.com