Detektyw 24/7

+48 884-884-997

Wywiad środowiskowy

Skontaktuj się w tej sprawie

Czym jest wywiad środowiskowy?


Wywiad środowiskowy stanowi jedną z podstawowych i początkowych metod rozwiązywania spraw. Często wykonanie wywiadu środowiskowego jest kluczem do rozwiązania sprawy. Czym tak na prawdę jest wywiad środowiskowy? Jest to pozyskanie pełnego obrazu danej osoby lub firmy, zebranie wszystkich informacji. Detektyw prowadzi działania, które dadzą obraz: życia obserwowanego, przyzwyczajeń, jakie ma powiązania towarzyskie i biznesowe, jakie ma nawyki i uzależnienia oraz wszystkich danych danej osoby. Dzięki takiemu wywiadowi dostajemy pełny obraz sytuacji.
Nasze działania zawsze są przeprowadzane sprawnie zachowaniem pełnej dyskrecji i efektywności . Detektyw przygotuje specjalny raport, podsumowujący wszystkie zebrane informacje i wykonane czynności. Klient znajdzie tam wszelkie dane, które udało się uzyskać na temat obserwowanej osoby.

Zdobywanie informacji przez detektywa

Każdy kto miał styczność z pracownikami socjalnymi czy z policją wie, że nie zawsze potrafią zachować dyskrecje i delikatność, zaś mogą mieć Państwo pewność, że te sytuacje nie mają miejsca w przypadku naszych Agentów. Nie wzbudzamy żadnych podejrzeń u osoby obserwowanej, nie rzucamy się w oczy i nie robimy szumu, wszystkie działania są w pełni profesjonalne i „ciche”. To bardzo istotne, ponieważ nieumiejętnie przeprowadzona rozmowa może zamknąć drzwi do kolejnych konwersacji na długi czas.
Nasi Detektywi zatoczą krąg wokół „obiektu” przeprowadzą rozmowy i zachęcą obce osoby do zwierzeń, zachowując przy tym wyczucie i odpowiedni dystans. Zebrane materiały stanowią rzeczowe i przekonujące dowody. Umożliwi to szybkie i skuteczne zakończenie problemu.
Wywiad środowiskowy to metoda detektywistyczna, na którą decydują się zarówno przedsiębiorcy jak i osoby prywatne. Dzięki tej metodzie Biznesmeni mogą się ustrzec przed popełnianiem błędów lub zawarciem kontraktów z nieodpowiednim kontrahentem. Osoby prywatne uzyskają dowody do rozpraw sądowych, sprawdzą bliską im osobę czy też osobę, przez którą czują się zagrożeni.

Jakie informacje możemy pozyskać dla Państwa?

 • miejsca zamieszkania i przebywania figurantów
 • źródło dochodów
 • miejsca zatrudnienia osób w naszym zainteresowaniu
 • informacje dotyczące: uzależnień, nałogów, problemów, z którymi zmaga figurant
 • kontaktów biznesowych,
 • relacji damsko-męskich,
 • potwierdzenia kwalifikacji zawodowych

Zawód detektywa wymaga różnorodnych działań i sposobów rozwiązywania problemów. Wywiad środowiskowy możemy podzielić na trzy rodzaje: szary, biały i czarny. Czym się różnią i na czym polegają?

Wywiad biały

Podczas tego rodzaju wywiadu korzystamy z ogólnodostępnych źródeł, rejestrów o charakterze państwowym i instytucji. Zebrane dane mogą być wykorzystane w sądzie jako materiał dowodowy. Współpracujemy z mediami, prasą, radiem i telewizją, a także korzystamy z Internetu, nie naruszając przy tym prawa w żadnym stopniu.

Wywiad szary

Wywiad szary to wykorzystanie wywiadu białego oraz technik które nie są w zasięgu ręki każdej osoby. Zalicza się do Wywiady szarego między innymi:

 • analizę kryminalną,
 • pomoc osób trzecich, źródeł
 • obserwacja stacjonarna oraz mobilna
 • wnikanie w określone środowisko.

Wywiad szary stosujemy w wyjątkowo zawiłych sprawach.

Wywiad czarny

To kontrowersyjna, niezgodna z prawem forma wywiadu.
Do wywiadu czarnego zaliczamy:

 • zakładanie urządzeń podsłuchywch
 • łamanie haseł dostępu,
 • prowokację oraz nacisk.

Powyższe metody są stosowane w sprawach najbardziej skomplikowanych. Może grozić za nie odpowiedzialność karna. Doświadczeni specjaliści wiedzą, z jakich metod mogą korzystać, a jakich powinni się wystrzegać.

Wywiad środowiskowy – niezawodna metoda dla każdego

Nie zależnie jakie informacje uzyskamy, metoda ta zawsze daje czysty obraz sytuacji lub osoby. W naszych raportach zawieramy wszystkie potwierdzone zdobyte przez naszych Detektywów. Prawda zawsze wyjdzie na jaw, nawet najlepsi kłamcy nie zatuszują swojej przeszłości, błędów i kłamstw. Dla tego nie zastanawiaj się, masz problem? Zgłoś się do nas.

Agencja detektywistyczna

Temida Skontaktuj się z nami