test

Moje dziecko bierze narkotyki, pomoc detektywa

Moje dziecko bierze narkotyki – Prywatny detektyw

Jak może pomóc prywatny detektyw w sytuacji gdy dziecko podejrzewane jest o branie narkotyków? Czy zachowanie twojego dziecka w ostatnim czasie uległo zmianie? Do tej pory zwierzało ci się z każdego problemu związanego ze szkołą i kontaktami z kolegami, a teraz zaczyna zamykać się w swoim pokoju i pilnować telefonu? Zauważyłeś także zmianę w jego oczach i stylu ubioru? Z każdym dniem coraz bardziej podejrzewasz, że nastolatek może mieć styczność z narkotykami? Dowiedz się, jak może ci pomóc prywatny detektyw.

Narkotyki wśród młodzieży – statystyki

Statystyki pokazują, że w ciągu 12 miesięcy poprzedzających pomiar w roku 2018 marihuanę lub haszysz przyjmował co piąty uczeń, a w ciągu ostatnich 30 dni – co dziesiąty. Wyjście ze stanu uzależnienia jest procesem długotrwałym, wymagającym wielu starań. O wiele lepiej skupić się na profilaktyce. Jak rozpoznać pierwsze sygnały ostrzegawcze, które mogą oznaczać styczność ze środkami odurzającymi?

Jak rozpoznać, czy dziecko bierze narkotyki?

Oto najczęstsze sygnały, które powinny wzbudzić twój niepokój i skłonić do bliższego przyjrzenia się sprawie.

  • Znalazłeś podejrzane przedmioty w pokoju swojego dziecka – na przykład mogą to być leki, o których istnieniu nie wiedziałeś wcześniej, szklane fifki, fajki wodne, bibułki, kawałki folii aluminiowej, strzykawki, igły, przezroczyste woreczki z białym proszkiem albo małe tabletki w różnych
  • Dziecko zmieniło styl ubioru – to normalne, że nastolatki mają silną potrzebę przynależności do grupy. Jednak powinieneś ustalić do jakiej społeczności przyłączyło się twoje dziecko oraz jaki wywiera na nie wpływ.
  • Zauważyłeś zmianę w zachowaniu nastolatka – raz jest przesadnie wesoły, a za chwilę smutny, boryka się z zaburzeniami odżywania, zamyka się w pokoju, nagle wychodzi z domu, nieustannie pilnuje swojego telefonu, ma nadmierny apetyt lub nagły spadek wagi.
  • Zmienił się wygląd oczu dziecka – nienaturalne rozszerzenie albo zwężenie źrenic.
  • Dziecko ma przewlekły katar, któremu towarzyszy krwawienie z nosa, a objawy nie są spowodowane inną chorobą.
  • Nastolatek mówi niewyraźnie, zachowuje się podejrzanie – to także może być symptomem zażywania środków odurzających.

Śledzenie dziecka – detektyw, Agencja detektywistyczna

Czy powyższe czynniki dotyczą twojego dziecka? Chcesz mieć pewność co się z nim dzieje? Krzyki i próby zmuszenia nastolatka do powiedzenia prawdy mogą wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Dziecko najczęściej nie zaczyna brać narkotyków, by pokazać swój bunt przeciw dorosłym, ale nie radzi sobie z problemami, wpadło w nieodpowiednie towarzystwo lub chce zwrócić na siebie uwagę. Pokaż mu, że zależy ci na nim. Zadbaj o dobrą atmosferę w domu i szczerą rozmowę.

Jeśli sprawa jest poważna, nie próbuj działać na własną rękę. Skorzystaj z pomocy specjalisty. Prywatny detektyw ustali przyczynę zmiany w zachowaniu nieletniego. Przeprowadzi dyskretny wywiad środowiskowy połączony z obserwacją dziecka. Umów się na bezpłatne konsultacje. Zyskasz pewność co do tego, czy twoje dziecko jest bezpieczne oraz w jakim towarzystwie przebywa.

 

 

Dodaj komentarz