Detektyw 24/7

+48 884-884-997
test

Jak sprawdzić nianię – prywatny detektyw

Agencja detektywistyczna oferuje usługi sprawdzania opiekunów zajmujących się dzieckiem. Czy jako rodzic spędzasz dużo czasu poza domem? Zatrudniasz nianię, która zajmuje się twoimi pociechami? Jak zyskać pewność, że opiekunka dobrze wywiązuje się ze swoich zadań? Podpowiadamy, jak sprawdzić nianię, dlaczego warto to robić i jak może ci w tym pomóc prywatny detektyw. Poznaj odpowiedzi.

Dlaczego sprawdzać nianię?

Małżonkowie nie zawsze mają czas na całodobową opiekę nad swoimi dziećmi. Znaczną część czasu zabierają im obowiązki zawodowe. Ze względu na troskę o maluchy zatrudniają osobę, która zawodowo zajmuje się dziećmi pod ich nieobecność. Powinna to być osoba otwarta, szczera, komunikatywna i odpowiedzialna. Dzieci źle reagują na negatywne emocje. Opieka nad nimi wymaga wiedzy i zaangażowania. Niestety, wiele niekompetentnych osób poszukujących pracy postanawia rozważyć tę opcję zatrudnienia, nie zdając sobie sprawy z czekających ich obowiązków. Podobnie jak w przypadku innych branż podawane referencje mogą nie być zgodne z prawdą. Niania to pracownik jak każdy inny, dlatego, zanim obdarzysz ją zaufaniem, dokładnie sprawdź, z kim masz do czynienia.

Cechy dobrej opiekunki do dziecka:

 • odpowiedzialność, zaradność, dojrzałość, zdolność przewidywania konsekwencji swojego postępowania,
 • zaangażowanie w powierzone zadania, umiejętność organizowania zabaw edukacyjnych, chęci do aktywnego spędzania czasu z podopiecznymi,
 • kreatywność, pomysłowość, rozwijanie wyobraźni u najmłodszych poprzez wprowadzanie niestandardowych zabaw,
 • serdeczność, komunikatywność, troska o komfort dzieci.

Jak sprawdzić nianię?

Kiedy sprawdzić nianię? Najlepszy czas na weryfikację umiejętności i kompetencji opiekunki to okres przed zatrudnieniem. Pamiętaj, że powierzasz jej swój najcenniejszy skarb – własne dziecko. Musisz się upewnić, z kim masz do czynienia. Maluchy nie mogą opowiedzieć rodzicom, co dzieje się pod ich nieobecność. W niektórych przypadkach ojciec i matka bywają zaskoczeni, gdy dowiadują się o niepokojących wydarzeniach, dopiero po wielu miesiącach pracy niani. Jak sprawdzić nianię, zanim stanie się coś nieoczekiwanego?

 1. Sprawdź doświadczenie i skontaktuj się z poprzednimi pracodawcami.
 2. Ustal, czy niania nie ma przeszłości kryminalnej.
 3. Pomyśl, czy będziesz wymagać od niani wykonywania innych prac domowych takich jak sprzątanie. Jasno określ obowiązki.
 4. Ustal pensję opiekunki.
 5. Sprawdź, czy niania posiada aktualne świadectwo zdrowia.
 6. Ustal, czy opiekunka nie ma nałogów.
 7. Zwróć uwagę na język i słownictwo niani. Małe dzieci często naśladują swoich opiekunów.

Niekiedy dochodzi do sytuacji, gdy początkowo zatrudniania osoba wydawała się uczciwa i rzetelna, a z czasem zaczynasz nabierać wobec niej podejrzeń. Co wtedy zrobić? Jak może ci pomóc prywatny detektyw?

Jak sprawdzić nianię – pomoc prywatnego detektywa

Możesz zdecydować się na umieszczenie w domu monitoringu. Będziesz miał pewność, co dzieje się pod twoją nieobecność. Tego rodzaju sprzęt jest dyskretny i nie wzbudza podejrzeń niani. Okazuje się jednak, że aby takie działania były legalne, musisz poinformować zatrudnianą osobę o podsłuchu. Prywatny detektyw udzieli ci porady w tym zakresie. Może on także sprawdzić poczynania opiekunki. Jaki jest zakres jego działań?

Prywatny detektyw – zakres działań:

 • ustalenie planu dnia zatrudnionej opiekunki do dziecka,
 • jeżeli niania dopuszcza się kradzieży, prywatny detektyw pomoże złapać ją na gorącym uczynku,
 • specjalista ustali, czy niania podaje swoją prawdziwą tożsamość,
 • ustalenie nałogów zatrudnionej osoby,
 • sprawdzenie jej przeszłości,
 • dyskretna obserwacja niani na zakupach, spacerach i w innych miejscach,
 • ustalenie, czy dziecko jest bezpieczne,
 • zebranie opinii sąsiadów.

Chcesz mieć pewność, czy powierzasz swoje dzieci w dobre ręce? Skontaktuj się z nami, a prywatny detektyw pomoże ci sprawdzić nianię. Po zakończeniu pracy możesz liczyć na szczegółowy raport przedstawiający dowody pracy opiekuna. W razie potrzeby posłuży on jako solidny dowód w sądzie. Zachęcamy do kontaktu. https://agencjatemida.pl/kontakt/

Dodaj komentarz