Detektyw 24/7

+48 884-884-997
test

Oszust matrymonialny jak się chronić, jak rozpoznać?

Szukasz miłości przez internet? Uważaj na manipulantów. Oszust matrymonialny początkowo może wzbudzać zaufanie i sprawiać wrażenie osoby uczciwej, zainteresowanej twoim szczęściem. Tymczasem to przebiegły przestępca, który kradnie cudzą tożsamość w celu uzyskania dodatkowych środków materialnych i kontrolowania twojego życia. Jak rozpoznać oszusta matrymonialnego i co zrobić, by się przed nim chronić? Poznaj odpowiedzi na te pytania i dowiedz się, dlaczego warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy detektywa.

Oszust matrymonialny – kto to?

Oszust matrymonialny to kłamca, który wyszukuje samotne kobiety, z którymi nawiązuje bliższą znajomość, po czym próbuje wyłudzić ich majątek i przejąć nad nimi kontrolę. Żeruje na potrzebie bliskości, samotności oraz niekiedy łatwowierności i naiwności swoich ofiar. Potrafi miesiącami udawać kogoś, kim nie jest. Podszywa się pod inną osobę lub stwarza sobie zupełnie nową tożsamość, posługując się fałszywymi informacjami na swój temat. Jednym ze znanych oszustów był Jerzy Kalibabka, który w latach 1978-1982 oszukał prawie trzy tysiące kobiet. Niestety takie przestępstwa są wciąż na porządku dziennym.

Sposób działania oszusta matrymonialnego opowiada detektyw

Dawniej oszuści matrymonialni poszukiwali swoich ofiar w restauracjach, barach, klubach czy sanatoriach. Zależało im na bogatych kobietach, aby przejąć ich majątek. Obecnie kłamcy najczęściej korzystają z portali randkowych oraz aplikacji umożliwiających poznawanie nowych ludzi. W ciągu dnia wielokrotnie dzwonią do swojej ofiary, by w pełni poznać jej plan zajęć. Podają się za osobę pokrzywdzoną przez los, aby wzbudzić litość i zaufanie. Z czasem, gdy znajomość się rozwija, proponują założenie wspólnego biznesu, proszą o pieniądze lub wprowadzają się do ofiary i domagają się zameldowania na stałe.

Jak wykryć kłamcę?

Oszust matrymonialny to doświadczony kłamca i manipulant. Nawet jeśli nie jesteś łatwowierna, może on uśpić twoją czujność. Zapytaliśmy detektywa Na co powinnaś zwrócić uwagę, kiedy poznajesz potencjalnego partnera? Oto sygnały ostrzegawcze, które mogą sygnalizować, że masz do czynienia z kłamcą.

  • Nowo poznany partner nie zapoznaje cię ze swoją rodziną, nie wspomina też o znajomych. Zamiast tego żali się na nieszczęśliwe dzieciństwo i próbuje wzbudzić w tobie litość, abyś była skłonna mu pomagać.
  • Po pierwszym etapie poznawania zaczyna coraz częściej wspominać o pieniądzach. Chce od ciebie pożyczać coraz większe sumy.
  • Nowy znajomy podaje mało informacji o sobie. Nie zdradza miejsca zamieszkania. Szybko chce wprowadzić się do ciebie.
  • Nie odbiera telefonu, gdy do niego dzwonisz. Musisz czekać, aż to on się odezwie.
  • Na każdym kroku obsypuje cię komplementami. Mimo że znacie się bardzo krótko, on już wie, że jesteś miłością jego życia.
  • Partner proponuje spotkania jedynie u ciebie. Nigdy nie zaprasza cię do siebie.

Skorzystaj z pomocy detektywa

Masz podejrzenia co do niedawno poznanej osoby? Chcesz wiedzieć, czy nie kontaktujesz się z oszustem matrymonialnym? Koniecznie skontaktuj się z doświadczonym detektywem, który szybko ustali informacje, na temat twojego partnera. Nie pozwól, by kłamca wykorzystał twoją dobroć. Zaufaj specjaliście, który potrafi skutecznie rozpoznać oszusta. Pod tym linkiem oferta – Oszustwa i wyłudzenia

Tagi:

Dodaj komentarz