Detektyw 24/7

+48 884-884-997
test

Poszukiwanie osoby zaginionej – co możemy zrobić?

Poszukiwanie osoby zaginionej Jak może pomóc prywatny detektyw?

Statystyki dotyczące zaginięć są alarmujące. Każdego roku w naszym kraju zaginionych jest od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób. Powody takich sytuacji są różne – czasem jest to decyzja indywidualna, często powodem może być udział osób trzech czy nieszczęśliwy wypadek. Na świecie powstaje coraz więcej organizacji czy stron internetowych, które mają na celu pomoc w odnalezieniu rodziny i przyjaciół, którzy nagle zniknęli. Kluczowy jest oczywiście udział policji, ale co my, jako osoby bliskie, możemy zrobić, aby odnaleźć zaginionego?

Zgłoszenie zaginięcia na policję – im szybciej, tym lepiej

Znaczna większość przypadków, bo aż 90% z nich kończy się szczęśliwie – osoby zaginione wracają do swoich rodzin po około czternastu dniach mówi prywatny detektyw z Agencji Temida.. W przypadku dzieci bywa to maksymalnie siedem dni. Tym, co możemy uznać za kluczowe w przypadku poszukiwań osoby zaginionej, jest czas. Aby zwiększyć szanse na odnalezienie bliskiej osoby, musimy zgłosić się na policję jak najszybciej. Niestety, często procedury związane z uznaniem kogoś za zaginionego, są nieubłagane – komisariaty przyjmują zgłoszenie po dwudziestu czterech lub nawet czterdziestu ośmiu godzinach. Dzieje się tak w przypadku osób dorosłych. Inaczej traktuje się dzieci, staruszków cierpiących na demencję, poważnie chorych, ludzi ze skłonnościami samobójczymi czy takich, którzy mogli paść ofiarą przestępcy – wtedy działanie podejmowane jest natychmiastowo.

,Działania policji rozpoczynają się od zorganizowania specjalnego zespołu poszukiwawczego, skupionego wokół konkretnej sprawy. Policja często nie działa od razu, jeśli sprawa nie jest priorytetowa Dlatego warto natychmiast zgłosić się do firmy specjalizującej się w odnajdywaniu osób zaginionych to jest Agencja detektywistyczna, która jest w stanie podjąć się działania natychmiast. Długim procesem bywa również zbieranie informacji o zaginionym, badanie miejsc, gdzie bywał najczęściej. Niestety, jak wiemy, każdy dzień zwłoki w takiej sytuacji, oddala nas od celu. Kiedy zaginie nasz najbliższy, często nie potrafimy uspokoić myśli i czekać na znak od policji, czujemy, że jesteśmy bezczynni i chcemy podjąć działania na własną rękę. Jak to zrobić, aby realnie pomóc w odnalezieniu osoby poszukiwanej?

Prywatny Detektyw jako pomoc przy zaginięciu

Czujemy niepokój, niepewność, martwimy się o naszych bliskich, ale nie mamy narzędzi i wiedzy na temat zagadnienia jakim jest poszukiwanie osób zaginionych. W tak trudnej sytuacji, kiedy liczy się każda godzina, warto skonsultować się z profesjonalnym detektywem. Zaginięcia często mogą mieć swoje źródła w przestępstwach – tutaj nieocenione będzie doświadczenie osoby, który potrafi dotrzeć do różnych obszarów życia ludzi – wyciągów z karty, bilingów czy lokalizacji urządzeń. Dlaczego jeszcze zaangażowanie biura detektywistycznego może okazać się tak istotne dla rozwiązania sprawy? Profesjonalny detektyw potrafi dotrzeć do ludzi i miejsc, które często kryją w sobie odpowiedź na nurtujące nas pytanie – gdzie jest nasz najbliższy? Uważność, zachowawczość i czujność detektywa w połączeniu z dużym doświadczeniem będą nieocenioną pomocą w tak trudnej dla nas sytuacji. Pamiętajmy, że zarówno policja, jak i detektyw są w stanie wnieść wiele do sprawy, a uporządkowanie informacji zgromadzonych z różnych źródeł, zwiększa szanse na szybkie odnalezienie osoby, która nagle zniknęła.

Zapewne na początku detektyw poleci nam dokładne przeszukanie najbliższych miejsc, do których mogła się udać osoba zaginiona – piwnice, strychy, sklepy, kawiarnie. Warto sprawdzić również szkołę, pracę lub tereny związane z hobby – kluby, boiska, pracownie. Dobrym pomysłem będzie uważnie sprawdzenie tras, które często pokonywał zaginiony. Ważne jest, aby nie tylko wypatrywać poszukiwanej osoby, ale również pytać przechodniów czy pracowników danych obiektów. Jeśli wstępne poszukiwania nie przyniosą efektów, musimy koniecznie poinformować rodzinę, przyjaciół i znajomych – to pomoże zaangażować jak najwięcej osób, które będą prowadzić poszukiwania w różnych miejscach. Być może okaże się, że ktoś z nich jest w kontakcie z zaginionym. Nie zapominajmy jednak o ciągłych próbach nawiązania kontaktu z poszukiwanym.

Poszukiwanie osób zaginionych – dalsze etapy

Należy również zwrócić szczególną uwagę na przestrzeń prywatną zaginionego. Jeżeli zabrał on ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, oznacza to, że mamy do czynienia ze świadomym, zorganizowanym wyjazdem. Jeżeli wszystko pozostało na miejscu, nasz najbliższy nie zabrał ze sobą niczego, należy wziąć pod uwagę również udział osób trzecich i przestępstwo. Czasem sam udział najbliższych nie wystarczy, pragniemy udostępnić tę informację szerszemu gronu, być może ktoś widział poszukiwaną przez nas osobę. Najlepszym rozwiązaniem będzie powielenie aktualnego zdjęcie portretowego na szerszą skalę w formie odbitek lub plakatu. Tak przygotowaną fotografię możemy rozdać w najbliższym otoczeniu – sklepach, szkołach, puntach usługowych – lub rozkleić na słupach ogłoszeniowych. Nie zapominajmy również o dobrodziejstwie dzisiejszych czasów, czyli mediach społecznościowych. Zdjęcia zaginionego możemy udostępnić na swoich profilach, jak również poprosić o dodanie na specjalnych kanałach przeznaczonych do poszukiwania osób. Wielokrotnie można dziś spotkać się z tworzeniem grup facebookowych, które skupiają się wokół jednej sprawy, a ludzie chętnie, z własnej woli, organizują wspólne poszukiwania w terenie.

Działa też wiele organizacji i fundacji, które prężnie działają w temacie poszukiwania zaginionych członków rodziny i przyjaciół. Pamiętajmy, że zawsze możemy zgłosić się do takiej grupy, gdzie otrzymamy pomoc i wiele cennych wskazówek od wolontariuszy i specjalistów. Pamiętajmy, że istnieje wiele dróg, aby pomóc w odnalezieniu osoby, która zniknęła i często te działania, które odbywają się poza policją, okazują się kluczowe w szczęśliwym zakończeniu sprawy. w przypadku zaginięcia osoby zachęcamy do natychmiastowego kontaktu z naszą Agencją – KONTAKT

Dodaj komentarz