Detektyw 24/7

+48 884-884-997
test

Przestępczość gospodarcza detektyw

Statystyki dowodzą, że z roku na rok zwiększa się skala przestępstw gospodarczych, których ofiarami są Polskie firmy. Najczęściej dochodzi do korupcji, łapownictwa oraz nadużyć księgowych. Stale rosną także kwoty, o jakie toczą się postępowania sądowe. Jak skutecznie uchronić swoją firmę przed oszustami? Dlaczego warto skorzystać z pomocy prywatnego detektywa?

Czym jest przestępstwo gospodarcze?

Przestępstwo gospodarcze to sprzeczne z prawem działania zagrażające ponadindywidualnym dobrom w sferze życia przedsiębiorstw. Za takie czyny grozi odpowiedzialność karna – od kilku do kilkunastu lat pozbawienia wolności w zależności od wysokości strat. Zakres tego rodzaju przestępstw jest bardzo szeroki. Mogą je popełniać zarówno osoby fizyczne, prowadzący działalność gospodarczą na własny rachunek, jak i reprezentujące oraz działające w imieniu spółki prawa handlowego.

Rodzaje przestępstw gospodarczych

Dane policji i prokuratury pokazuję, że w 2012 roku popełniano dziennie 85 przestępstw mniej niż w 2011. Jednak odnotowano o 11% więcej przestępstw gospodarczych niż rok wcześniej. Do jakich nieuczciwości dochodzi najczęściej?

Najczęstsze rodzaje nieuczciwości:

  • Przestępstwa przeciw intereso przedsiębiorców – nadużycie zaufania wspólnika, pranie
    brudnych pieniędzy, czyli działania zmierzające do wprowadzenia do legalnego obrotu pieniędzy uzyskanych z nielegalnych źródeł,
  • Przestępstwa skarbowe – fikcyjne fakturowanie, karuzela podatkowa, wyłudzenie akcyzy,
  • Przestępstwa finansowe -oszustwa kapitałowe.

Jak chronić swoje przedsiębiorstwo?

Jak chronić swoją firmę przed działaniem oszustów? Przede wszystkim zadbaj o weryfikację bieżących działań. Dobrym sposobem jest przeprowadzenie wywiadu gospodarczego. Będziesz wiedział o wszystkich planowanych, bieżących i już podjętych czynach. Dzięki wczesnemu wykryciu uchybień unikniesz niepotrzebnego stresu i strat finansowych, a także poprawisz wizerunek swojej firmy, który oszuści mogli zniszczyć. W przedsiębiorstwach często dochodzi do łamania zasad. Jeśli zatrudniasz setki osób trudno na własną rękę ustalić, kto dopuszcza się wykroczenia.

Pomoc detektywa w sprawach gospodarczych

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty? Jeśli nie podejmiesz skutecznych działań, szybko utracisz zaufanie klientów, na które pracowałeś latami. Będzie to miało negatywny wpływ na funkcjonowanie całego biznesu. Nasza Agencja Detektywistyczna oferuje wykrycie nieuczciwej konkurencji, prowadzenie śledztwa gospodarczego, wywiad gospodarczy, weryfikacja partnerów sprawdzenie wycieku poufnych informacji, ustalenie, czy dochodzi do łamania zakazów w firmie i naruszania tajemnicy służbowej. Zaufaj specjalistom i zyskaj pewność, że twoje przedsiębiorstwo rozwija się prawidłowo. Prywatny detektyw ma szeroką wiedzę oraz bogate doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Efektem jego działań będzie przygotowany raport, który może posłużyć ci jako solidny dowód w sądzie. Skontaktuj się z nami i pozwól, by specjaliści zdiagnozowali twój problem oraz sporządzili kompleksowy plan działania.

Tagi:

Dodaj komentarz