Detektyw 24/7

+48 884-884-997
test

Przywłaszczenie samochodu – detektyw

Przywłaszczenie samochodu a detektyw

Ciężko pracowaliśmy na nowy samochód, cierpliwie odkładaliśmy pieniądze, wreszcie udało się go kupić, aż nagle pojazd znika, znajomy czy kolega nie chce nam go oddać, unika kontaktu z nami. Czujemy strach i niedowierzanie, które w końcu zamieniają się w złość, żal i przerażające uczucie bezradności. Zgłaszamy sprawę na policję, ale organy ścigania mają swoje skomplikowane, czasochłonne procedury. A może szukać pojazdu na własną rękę?

Czym jest przywłaszczenie samochodu?

Przywłaszczenie samochodu ma miejsce, gdy znajomy, członek rodziny, lub inny sprawca czynu wypożycza pojazd, lub korzysta z niego np. w ramach jazdy próbnej, jednak po umówionym czasie nie zwraca go osobie do tego uprawnionej. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? Pomocny może być dobry detektyw i chociaż podstawowa wiedza na temat takich przestępstw.

Jak dochodzi do przywłaszczenia samochodu?

Obecnie dużym powodzeniem cieszą się wypożyczalnie samochodów. Możemy z nich skorzystać w przypadku gdy nasz pojazd jest zepsuty lub jeżeli go nie posiadamy. Niestety jak wszędzie zdarzają się nieuczciwi klienci, którzy nie oddają samochodu w wyznaczonym terminie. Złodzieje obierają sobie za łup również auta prywatne, samochody ciężarowe i maszyny budowlane. W tym celu posługują się fałszywymi danymi, na przykład niewłaściwym dowodem osobistym czy podrobionym podpisem.

Kradzież a przywłaszczenie

Jedna i druga czynność polega na zaborze cudzej własności i jest przestępstwem. Jaka jest więc różnica między kradzieżą  a przywłaszczeniem? To drugie polega na zatrzymaniu uprzednio posiadanej rzeczy. W chwili popełnienia czynu sprawca jest już w posiadaniu określonej rzeczy w przeciwieństwie do kradzieży, gdzie zabiera ją właścicielowi. Policja musi przestrzegać czasochłonnych reguł, organy ścigania często pozostają więc bezradne, dlatego niezbędna jest pomoc detektywa.

Przywłaszczenie samochodu, detektyw

W przypadku kradzieży czy przywłaszczenia każda godzina jest na wagę złota, dlatego branie sprawy w swoje ręce nie jest dobrym pomysłem i może jedynie zaszkodzić. Agencja Temida odnosi duże sukcesy w odzyskiwaniu przywłaszczonych pojazdów. Działania podejmowane są szybko i sprawnie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ po przywłaszczeniu czy kradzieży często dochodzi do rozebrania pojazdu na części, albo wywożenia go za granicę, przez co szanse na odnalezienie maleją. O skuteczności działań detektywa świadczy długa lista odnalezionych samochodów dostępna na Facebooku lub Instagramie. Możemy być z nim cały czas w kontakcie i na bieżąco wiedzieć, jakie są postępy w sprawie. Pierwsza myśl może być właśnie taka, by szukać złodzieja bez pomocy agencji detektywistycznej, ale to strata czasu i nerwów. Nie zalecamy tego typu działań ze względu na utrudnienia prawne, fizyczne i psychologiczne. Zamiast tego lepiej od razu powierzyć sprawę doświadczonemu detektywowi. Agencja detektywistyczna Temida oferuje w tym zakresie usługi wykwalifikowanych ekspertów w branży.

Jak chronić swoje pojazdy?

Jeśli obawiamy się, że nastąpi kradzież auta czy też przywłaszczenie warto zawczasu zadbać o ubezpieczenie pojazdu na wypadek takiego zdarzenia. Czasami dochodzi do sytuacji, w której sprawcy kontaktują się z właścicielem, żądając pieniędzy, obiecując w zamian zwrot. Nie warto wierzyć takim zapewnieniom, gdyż najczęściej jest to oszustwo i zwykła próba wyłudzenia dodatkowej gotówki. W przypadku podejrzenia przestępstwa należy najszybciej zgłosić sprawę na policję a po wyjściu z komisariatu skontaktować się z detektywem lub powierzyć całą sprawę Detektywowi który zgłosi za nas sprawę jako nasz pełnomocnik. KONTAKT

Dodaj komentarz