Detektyw 24/7

+48 884-884-997
test

Włamanie do mieszkania, domu – detektyw

Włamanie do domu lub mieszkania – detektyw

 

Trudno wyobrazić sobie bardziej wstrząsające przeżycie niż widok splądrowanego przez złodziei mieszkania lub domu. Przedmioty na które ciężko pracowaliśmy zniknęły. Nikt nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji. Jednak okazuje się, że życie pisze różne nieprzewidywalne scenariusze. Co powinieneś zrobić, jeśli zostałeś ofiarą kradzieży? Jak może ci pomóc prywatny detektyw?

Co robić po wykryciu włamania?

 

Początkowo najprawdopodobniej zauważysz uszkodzenia drzwi, szczególnie w okolicach klamki, futryny czy zamka. Złodziej mógł dostać się do mieszkania także przez wybite okna. O ile to możliwe nie wchodź do środka. Szybko zadzwoń na policję. Przestępcy mogą wciąż przebywać w twoim domu, a nawet posiadać broń. Zachowaj ostrożność i pamiętaj, że przestraszeni złodzieje często reagują w sposób nieprzewidywalny – mogą nawet zrobić ci krzywdę. Krzycząc, sprowokujesz ich do ucieczki. Postaraj się zachować spokój i uniemożliwić im opuszczenie twojej posiadłości. Na przykład zamknij drzwi od zewnątrz i powiadom sąsiadów.

Jeśli ślady włamania zauważyłeś po wejściu do mieszkania, postaraj się niczego nie dotykać, by nie zatrzeć dowodów w sprawie. Nie chcesz przecież nieświadomie utrudnić specjalistom prowadzenie śledztwa. Funkcjonariusze przeprowadzą niezbędne oględziny, a twoje zadanie polega na współpracy z nimi. Przygotuj sobie listę rzeczy, które zniknęły i podaj godziny swojej nieobecności. Jeśli widziałeś sprawcę, precyzyjnie opisz jego wygląd i podaj numer rejestracyjny samochodu.

Zauważyłeś kradzież karty debetowej lub kredytowej? Szybko ją zablokuj, by uniemożliwić złodziejom korzystanie z twoich środków finansowych. Niezwłocznie zgłoś też zniknięcie dokumentów takich jak dowód osobisty czy prawo jazdy. Podobne działania musisz podjąć w przypadku kradzieży telefonu.

Co powinien zrobić świadek włamania?

Jesteś świadkiem włamania do domu twoich sąsiadów? Natychmiast wezwij policję. Nie próbuj samodzielnie powstrzymywać złodziei. Pamiętaj, że mogą posiadać broń. Zapamiętaj i zanotuj niezbędne informacje takie jak opis wyglądu sprawców, numer rejestracyjny ich pojazdu i dokładna godzina zdarzenia. W zależności od okoliczności może okazać się skuteczna próba spłoszenia włamywaczy. Głośny krzyk może ich wystraszyć i przyciągnąć innych mieszkańców do budynku.

Włamanie do mieszkania – prywatny detektyw

Dlaczego poza wezwaniem na miejsce policji warto skorzystać też z pomocy prywatnego detektywa? Pomoc specjalisty jest szczególnie istotna w przypadku, gdy zniknęły cenne przedmioty, takie jak drogocenna biżuteria czy inne wartościowe rzeczy. Prywatny detektyw działa dyskretnie i znacznie swobodniej niż policjanci z lokalnej komendy. Przeprowadzi wywiad i ustali, czy złodziej nie sprzedaje skradzionych przedmiotów. Nasza Agencja detektywistyczna ma doświadczenie w rozwiązywaniu spraw związanych z włamaniem i kradzieżą. Specjalistów wyróżnia szybki czas działania, pełna dyskrecja i profesjonalizm.

Skontaktuj się i dowiedz, co możemy zrobić w twojej sytuacji.

 

Dodaj komentarz