test

Zastosowanie podsłuchów w świecie dzieci

Zapewne wszyscy odczuwamy, że ostatnimi czasy jesteśmy coraz bardziej zabiegani i zapracowani. Natłok obowiązków domowych i praca na pełen etat sprawiają, że nie jesteśmy w stanie poświęcać naszym bliskim tyle czasu, ile byśmy chcieli, a co za tym idzie – nie mamy możliwości sprawowania pełnej kontroli nad bezpieczeństwem naszych dzieci. Nie zmienia to faktu, że ochrona i spokój dzieci jest priorytetem każdego rodzica. Jak zatem zapewnić maluchowi opiekę, jeśli nie możemy wciąż mieć go na oku? W takim przypadku nieocenioną pomocą będą podsłuchy.

Niania elektryczna, czyli pomoc podsłuchów od pierwszych dni życia

Mimo że słowo „podsłuchy” kojarzy nam się z pracą detektywa – wykrywaniem zdrad czy obserwacją osób, to pamiętajmy, że z podobnego sprzętu korzystają rodzice małych dzieci, ponieważ elektroniczna niania nie jest niczym innym jak właśnie urządzeniem do przesyłania  dźwięku (czasem również obrazu), podobnie jak w przypadku sprzętu szpiegowskiego. Taki aparat pozwala na bycie w ciągłym kontakcie z niemowlakiem, nawet gdy inne obowiązki wzywają lub mamy ochotę na chwilę wytchnienia. Elektroniczna niania składa się z dwóch urządzeń – mikrofonu, który umieszczamy w pokoju dziecka oraz odbiornika z głośnikiem, który pozwala na kontrolowanie dźwięków. Dziś często możemy również spotkać modele z kamerą lub nawet monitorem oddechu. Pamiętajmy jednak, że podsłuchy są przydatne w opiece nad dziećmi nie tylko w formie elektronicznej niani w pierwszych miesiącach życia naszej pociechy, ale mają swoje zastosowanie również w kolejnych latach życia.

Rodzic i dziecko podczas pandemii

Kontrolowanie otoczenia i zachowań dziecka przy użyciu podsłuchów coraz częściej bywa stosowane również w opiece nad starszymi pociechami. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie pomocne w obecnym momencie, podczas pandemii, kiedy otwarte żłobki, przedszkola i szkoły nie są oczywistością, a nasza praca odbywa się w trybie home office i wymaga od nas ciągłego przebywania przed ekranem komputera. Spędzasz kolejną godzinę przed laptopem na zdalnych spotkaniach, lista zadań do zrobienia się wydłuża, ale mimo wszystko chcesz mieć pewność, że twojemu dziecku w drugim pokoju nic nie zagraża? Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie podsłuch. Wystarczy umieścić urządzenie w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko i odbierać dźwięki w swoim domowym biurze, nie wstając do kilkanaście minut, aby sprawdzić, czy nasz potomek jest bezpieczny.

Aspekt prawny, prywatny detektyw radzi.

Twoje dziecko zaczęło zachowywać się inaczej i jesteś tym faktem zaniepokojony? W takiej chwili nasuwają się myśli o nieprawidłowościach ze strony przedszkola/szkoły i tamtejszych opiekunów lub rówieśników. Źródłem nienaturalnego zachowania w tym wypadku mogą być również nieprawidłowości wychowawcze, których dopuszcza się zatrudniana przez nas niania.  Rozmiary dostępnego dziś na rynku sprzętu szpiegowskiego pozwalają na umieszczenie takiego urządzenia w zabawce lub na ubraniu dziecka. Temat podsłuchiwania dziecka w celu sprawdzenia jakości sprawowanej nad nim opieki budzi wiele kontrowersji. Zatroskani rodzice chcą pomóc swoim pociechom, a zestresowani wychowawcy obawiają się o swoje miejsce pracy i nie chcą być kontrolowani. Pamiętajmy, że umieszczenie dyktafonów szpiegowskich w rzeczach osobistych dziecka jest działaniem na granicy prawa i w takim wypadku należy skonsultować nasze obawy z naszą agencją detektywistyczną lub z naszym sklepem http://www.spyroom.pl która zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz