Detektyw 24/7

+48 884-884-997

Grafolog – porównywanie pisma ręcznego

W Agencji detektywistycznej Temida przygotujemy dla Państwa dokument ekspercki z porównania pisma lub podpisów.  

Nasza firma oferuje usługi grafologa, który dzięki różnym technikom i metodom badania pisma może stwierdzić, czy dane pismo jest autentyczne i zidentyfikować autora. Badając próbki pisma ręcznego, nasz grafolog może uzyskać cenne informacje o autorze.

Nasz grafolog może pomóc w wielu sytuacjach. Na przykład, może potwierdzić autentyczność testamentu i ustalić, czy został napisany przez właściwą osobę. Może również sprawdzić autentyczność podpisów na umowach. Wiele firm korzysta z usług grafologa, aby upewnić się, że nie ma fałszerstw.

Grafolog kilka słów o tym.

Grafolog to specjalista, który zajmuje się porównywaniem pisma. Każdy człowiek ma unikalny styl pisania, nawet jeśli dwie osoby wydają się pisać podobnie, ich pismo różni się wieloma detalami, które nie są widoczne gołym okiem. Jednak dokładna analiza grafologiczna pozwala wykryć fałszerstwa z prawie stuprocentową pewnością. Grafologia ma zastosowanie nie tylko w kryminologii i sądownictwie, ale także w innych dziedzinach.

Grafologia ma także zastosowanie w kryminalistyce. Śledczy często korzystają z pomocy biegłego grafologa, aby potwierdzić różne wersje zdarzeń lub ustalić istotne fakty. Grafolog może sprawdzić, czy list pozostawiony przez samobójcę jest autentyczny i pomóc w ustaleniu autora gróźb. Przy analizie pisma bierze pod uwagę m.in. nachylenie liter, ich kształty, wielkość, sposób wstawienia interpunkcji i inne cechy. Charakter pisma jest unikalny, dlatego trudno je podrobić w taki sposób, aby nie było to zauważalne.

Innym zadaniem, które może wykonywać grafolog, jest analiza pisma różnych autorów. Czasami potomkowie znanych pisarzy odkrywają rękopisy nieznanych powieści i dzieł literackich. W takich przypadkach konieczne jest potwierdzenie autentyczności za pomocą opinii grafologicznej, szczególnie jeśli autor już nie żyje.

Nasz zespół w Agencji Temida posiada profesjonalnego grafologa, detektywa wpisanego na listę biegłych sądowych przy Sądzie Rejonowym w Katowicach, który oferuje usługi porównywania pisma oraz sporządzanie eksperckich dokumentów. 

Agencja detektywistyczna

Temida Skontaktuj się z nami